Cu Ronaldo pe teren, United a fost eliminată de Middlesbrough din turul 4 al Cupei Angliei. Portughezul a ratat un penalty

Formaţia Manchester United a fost eliminată, vineri, în turul patru al Cupei Angliei, de formaţia Middlesbrough, din liga secundă, la capătul unui meci decis la loviturile de departajare, scor 8-7.

La finalul celor 90 de minute de joc şi a prelungirlor, scor a fost egal, 1-1.

Pentru United a marcat Sancho, în minutul 25, iar pentru Middlesbrough a înscris Crooks, în minutul 64.

În minutul 20, Cristiano Ronaldo a ratat un penalti. La loviturilor de departajare, jucătorul portughez, care astăzi împlineşte 37 de ani, a transformat pentru United, însă echipa sa a trebuit să se recunoască învinsă, după ce Elanga a ratat.

Afla mai multe despre: united