Cupa României | Steaua - Rapid 0-0. Derby fără goluri în Ghencea. Universitatea Craiova, victorie cu UTA. Rezultatele înregistrate azi

Cupa României

Steaua şi Rapid au încheiat la egalitate, în Ghencea, scor 0-0, într-un meci din grupa a 2-a a Cupei României.

Continuă spectacolul din Cupa României

Iată programul de astăzi:

• SCM Zalău (L3) – FCU Craiova 1948 0-1 (Padula 23)
  • Progresul Pecica (L3) – Hermannstadt 0-6 (Fonseca 23, 45+1, Biceanu 32, Neguţ 52, Oroian 69, G. Iancu 76)
  • CS Tunari (L2) – FC Voluntari 1-1 (Mitrica 84 / Matricardi 64)
  • UTA Arad – Universitatea Craiova 0-1 (Mateiu 80)
  • CSA Steaua (L2) – Rapid 0-0

CSA Steaua - Rapid 0-0

Min 90+5. Final de meci.

Min 75. Ocazie Steaua. Chipirliu şutează de la 30 de metri, dar tabela rămâne intactă.

Min 55. Ocazie Rapid. Albu nu reuşeşte să fructifice o centrare bună a lui Pănoiu.

Min 48. Ocazie Steaua. Chipirliu trece pe lângă o şansă bună de a marca.

Min 37. Ocazie Rapid. Papeau expediază un şut bun, dar Pop nu poate fi bătut.

Min 22. Ocazie Steaua. Sierra are prima şansă mai mare de a deschide scorul, dar poarta giuleşteană rămâne intactă.

Min. 90+6 Finalul partidei.

Min. 80 GOOOL Universitatea Craivoa! Mateiu a reluat cu capul în poartă, după cornerul executat de pe partea dreaptă.

Min. 1 A început meciul.

Gigi Becali s-a săturat! Doi fotbalişti din Oţelul - FCSB nu vor mai fi titulari: "I-am dat telefon lui MM şi i-am spus dacă poate schimba 10 jucători" | EXCLUSIV

Finanţatorul FCSB, Gigi Becali, s-a arătat deranjat de a ce a văzut în meciul cu Oţelul, din Cupa României. Aproape toţi fotbaliştii l-au dezamăgit, iar doi dintre aceştia vor plăti cu postul pentru minutele în care i-a văzut, marţi seara.

FCSB a terminat la egalitate, marţi, în deplasare, scor 1-1, cu echipa Oţelul Galaţi, într-un meci din grupa C a Cupei României Betano. FCSB a deschis scorul prin Băluţă, în minutul 76, iar gazdele au egalat în minutul 90, prin Lopes.

Imediat după meci, Gigi Becali s-a arătat nemulţumit de ce a văzut şi chiar şi-ar fi dorit să schimbe întreaga echipă, întrucât evoluţia de la Galaţi l-a dezamăgit.

"A fost echipa care a fost la început. Aţi văzut patru jucători schimbaţi, ăia erau care încurcau mai mult. I-am dat telefon lui MM şi i-am spus dacă poate schimba 10. Dacă puteam schimba 10, schimbam 10, dacă îmi dădea voie regulamentul.

Fiecare om îl schimbam azi la pauză. Uite că nu merge! O să cumpăr alţii la anul şi gata. Până nu fac o echipă puternică, îi schimb pe bandă rulantă", a spus Gigi Becali, la Orange Sport.

Andrea Compagno, Damjan Djokovic, Mihai Lixandru şi David Miculescu au fost fotbaliştii înlocuiţi de FCSB la pauza meciului cu Oţelul. În locul lor au intrat, Adrian Şut, Darius Olaru, Dorit Rotariu şi Alex Băluţă, marcatorul golului prin care FCSB a deschis scorul la Galaţi.

Afla mai multe despre: csa steauarapidcupa romaniei