Damjan Djokovic a găsit vinovatul după eliminarea FCSB-ului din Conference: „Miza a fost prea mare pentru el!”

FCSB a fost învinsă de Nordsjaelland, 0-2, în returul din preliminariile Conference League şi a fost eliminată din Europa.

La finalul meciului, mijlocaşul FCSB-ului a tras concluziile şi a găsit principalul vinovat: arbitrul meciului.

„Trebuie să spunem că în ambele meciuri s-a văzut că ei sunt o echipă puternică. Au avut posesie. Din păcate nu am fructificat ocaziile pe care le-am avut. Dacă făceam măcar 1-0 ar fi fost un altfel de meci. Dar ăsta e fotbalul. A avut şi portarul lor, a apărat ce trebuie, a fost în zi bună.

Nu prea cred că putem da vina pe vreme sau pe teren. Într-adevăr, a fost un teren mai diferit decât avem în România. Nu am văzut reluările la penalty-ul dat, nu ştiu dacă a fost clar sau nu. Păcat că a fost dat într-un moment delicat, adică în ultimele 5 minute de dinainte de pauză. Dar oricum, şi cu 1-0 şi cu 0-0 trebuia să marcăm. Din păcate nu am reuşit. E păcat. Acum trecem la campionat şi ne concentrăm pe campionat.

Nu ştiu cât control a avut arbitrul în timpul meciului, personal cred că miza asta a fost prea mare pentru el. În rest nu avem ce să comentăm deciziile arbitrilor. Face parte din fotbal… şi noi greşim. Au fost nişte momente în care parcă era… hai să spunem că nu prea ne-a ajutat.

Încercăm să fim mai buni în viitor şi să reuşim. În primul rând să terminăm campionatul cum trebuie şi anul viitor să fim mai buni în Europa. (Reporter: Patronul a zis că vrea titlul neapărat) Titlul se câştigă pe teren şi nu cu declaraţii, deci cred că trebuie să arătăm în fiecare meci. Nu cu cuvinte mari, mai ales noi jucătorii”, a declarat Damjan Djokovic, după Nordsjaelland – FCSB 2-0, potrivit AS.ro.

Afla mai multe despre: damjan djokovicfcsbnordsjaelland