Dan Petrescu a debutat cu dreptul în 2024! Ce a spus după meciul din Liga Campionilor Asiei

Formaţia Jeonbuk Hyundai, antrenată de Dan Petrescu, a învins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, echipa Pohang Steelers, în prima manşă a optimilor de finală ale Ligii Campionilor Asiei.

Dan Petrescu, victorie în prima manşă a optimilor de finală ale Ligii Campionilor Asiei

Golurile au fost marcat de Hernandes ’17 şi Ahn ’64. Returul este programat în data de 20 februarie, la Pohang.

La ediţia trecută a competiţiei, Jeonbuk a ajuns până în semifinale.

Dan Petrescu, antrenorul echipei Jeonbuk, s-a declarat fericit de victoria obţinută!

"Sunt mulţumit de rezultat şi de jocul echipei. Am dat dovadă de o evoluţie bună în prima repriză. În repriza a doua, adversarul a atacat şi a ordonat ritmul meciului în mai multe rânduri.

Este dezamăgitor că am avut un jucător accidentat. Mă voi pregăti bine pentru a obţine rezultate bune şi pentru a trece în sferturile de finală.

Victoria de astăzi va avea un impact pozitiv asupra suporterilor şi jucătorilor. Atmosfera de la echipă se îmbunătăţeşte cu siguranţă. Vom munci mai mult pentru a ne transforma într-o echipă bună”, a spus Dan Petrescu după meci.

OFICIAL | Dan Petrescu nu se aştepta la asta. Jucătorul cu peste 200 de meciuri la Manchester United a ajuns în Coreea de Sud

Afla mai multe despre: dan petresculiga campionilor asiavictorie