Daniel Opriţa, lecţie de fair-play după ce a bătut-o pe Dinamo: ”Nu e bine să te bucuri de răul altora”

CSA Steaua a bătut-o pe Dinamo, azi, pe Arena Naţională, scor 2-1.

CSA Steaua a avut câştig de cauză în marele derby cu Dinamo, scor final 2-1.

Dinamo a condus cu 1-0, prin golul marcat de Ghezali ’41. În minutul 44, Steaua a egalat prin Pacionel. Steliştii s-au impus datorită golului marcat de Chipirliu, în minutul 50.

Înainte de startul jocului au avut loc incidente între suporterii celor două echipe. Daniel Opriţa, antrenorul echipei CSA Steaua, a vorbit despre victoria de azi.

”Prima repriză a fost a lor. La noi s-a văzut frica, au fost mai agresivi decât noi. Am fructificat ocaziile pe care le-am avut. L-am felicitat pe Burcă pentru că din nimic a făcut ceva. Şi ei puteau să ne bată, că a fost un meci echilibrat. Suporterii lor îşi doreau la fel ca ai noştri... A contat foarte mult că am egalat înainte de pauză, altfel am intrat în a doua repriză.

Pot să spun că şi Dinamo a făcut un meci bun azi. Vreau maxim de fiecare dată. Şi pe cei de la Dinamo vreau să îi felicit, sunt pe drum bun. Ştiu prin ce trece Burcă, cum a luat echipa etc... Nu e bine să te bucuri de răul altora. Le mulţumesc suporterilor, ne-au împins de la spate. Nu ştiu (n.r. despre viitor), jucătorii trebuie să joace în continuare, să nu se plângă, au salarii. Suntem pe primul loc, vedem”, a declarat Daniel Opriţa după meci.

În urma acestui rezultat, Dinamo ocupă locul 12, cu doar şase puncte accumulate în tot atâtea meciuri. De cealaltă parte, CSA Steaua a urcat pe prima poziţie, iar elevii lui Daniel Opriţa au acumulat 13 puncte.

Afla mai multe despre: dinamocsa steaua