Daniel Opriţa, supărat după remiza cu Metaloglobus: ”Alte lucruri mă apasă, nu promovarea!”

Steaua

CSA Steaua şi Metaloglobus Bucureşti au încheiat la egalitate marţi seara, scor 1-1, în ultimul meci al primei etape din Liga 2.

CSA Steaua a deschis scorul în minutul 45+2, prin Bodişteanu, iar Metaloglobus a egalat în minutul 50, când a înscris Herea.

Daniel Opriţa, antrenorul echipei CSA Steaua, a vorbit despre remiza de azi.

”E şi din cauza noastră, modul cum am tratat ocaziile. Am jucat un fotbal frumos, am încercat sa jucăm cu o echipă care se apără şi a încercat sa speculeze! Le-am spus că fotbalul se joacă pe teren, nu cu numele. Nu pot să spun că nu sunt mulţumit de joc. Trebuie doar acolo la finalizare. Dacă nu aş ştii ce pot... ar fi altceva! Probabil au simţit că e meci uşor. Din cauza noastră s-a întâmplat ce s-a întâmplat şi în tribună. A fost un meci pe care trebuia să îl câştigăm lejer.

Gavrilaş, iar prind un portar care face meciul vieţii. A scos şi penalty, ce să mai zic? Asta e. Nu e un capăt de tară, dar e păcat de efortul nostru. Le-am spus că trebuie să mai dăm 2-3 goluri şi după să ne gândim la victorie. Treaba mea e să îi fac să joace, ei sunt plătiţi şi trebuie să joace fotbal. Asta nu e o scuză, astăzi au luat adversarul de sus. Îi ştiu pe jucătorii mei. Mă apasă alte lucruri, nu promovarea”, a declarat Daniel Opriţa.

Afla mai multe despre: cea steauadaniel oprita