Daniela Stanciu şi Mikloş Andrea s-au calificat în finale la CE de atletism de la Torun

Atletism

Atleta Mikloş Andrea s-a calificat, vineri seară, în finala probei de 400 metri, la Campionatele Europene indoor, de la Torun.

Mikloş a încheiat cursa de 400 metri cu timpul de 52.41 secunde, pe locul 2 în prima semifinală şi a obţinut calificarea directă în finala de sâmbătă.

În aceeaşi probă, dar la masculin, Robert Parge s-a clasat ultimul în prima semifinală şi a ratat ultimul act.

Daniela Stanciu s-a calificat, vineri seară, în finala probei de săritură în înălţime, la Campionatele Europene indoor, de la Torun.

Cea mai bună performanţă a Danielei Stanciu a fost de 1,91 metri, cu care s-a clasat pe locul 4, obţinând astfel calificarea în finala probei cu cea mai bună performanţă personală a sezonului.

Tot vineri, Florentina Iuşco s-a calificat în finala probei de săritură în lungime.

Afla mai multe despre: mikloş andreadaniela stanciu