David Miculescu a reuşit dubla şi are planuri mari la UTA: ”Obiectivul nostru este play-off-ul”

UTA

Echipa UTA Arad a câştigat, scor 2-0 (1-0), meciul susţinut luni în compania formaţiei Petrolul Ploieşti, în etapa a doua a Superligii.

UTA Arad a deschis scorul în minutul 11, când portarul ploieştean Avram a respins greşit un balon, iar Miculescu a înscris din careu.

Acelaşi Miculescu a reuşit dubla în minutul 69, când l-a învins pe Avram cu un şut de la marginea careului.

Tânărul jucător are planuri mari la UTA!

"Sunt foarte bucuros că am reuşit să înscriu două goluri şi am câştigat. Am rămas dator faţă de fani după meciul cu FC Argeş. N-a fost bine în prima etapă, ne-am uitat la meci, l-am analizat.

E prea devreme, dar obiectivul nostru este play-off-ul. Acum ne gândim la meciul cu Voluntari şi sper să luăm cele trei puncte", a spus David Miculescu.