David Moyes, un antrenor fericit după ce West Ham a câştigat finala Conference League: ”A fost grozav”

Echipa engleză West Ham United a învins miercuri seara, la Praga, scor 2-1, formaţia italiană AC Fiorentina, în finala Conference League. West Ham a câştigat trofeul printr-un gol marcat în minutul 90.

David Moyes, managerul grupării West Ham United, a declarat că jucătorii săi au fost remarcabili, după ce au câştigat Conference League în faţa Fiorentinei.

"Anul acesta am rămas neînvinşi în Europa, ceea ce este incredibil. Să fim în Liga Europa în sezonul următor va fi din nou o emoţie. Momentele în care câştigi în ultimul minut de joc şi ajungi să sărbătoreşti cu familia ta nu se întâmplă prea des. Se poate întoarce împotriva ta, dar în această seară este un sentiment genial. Această competiţie a fost grozavă pentru noi, jucătorii au fost remarcabili", a declarat Moyes după meci.

Echipele care au evoluat:

• AC FIORENTINA: Terraciano – Dodo, Milenkovic, Ranieri (Igor 84), Biraghi (cpt) – Bonaventura, Amrabat, Mandragora (Barak 90+3) – Nicolas Gonzalez, Jovic (A. Cabral 46), Kouame (Saponara 62). ANTRENOR: Vincenzo Italiano.
  • WEST HAM UNITED: Areola – Coufal, Zouma (Kehrer 61), Aguerd, Emerson – Soucek, Rice (cpt), Lucas Paqueta – Bowen, Antonio (Ogbonna 90+4), Benrahma (Fornals 76). ANTRENOR: David Moyes.

Afla mai multe despre: david moyeswest hamfiorentinaconference league