De aia nu joacă Drăguşin? Van de Ven, rivalul românului, a reuşit o cursă fabuloasă pe Old Trafford şi a dat un assist perfect | VIDEO

Premier League

Tottenham a avut parte de un start perfect în deplasarea de pe Old Trafford.

Cu Radu Drăguşin doar pe banca de rezerve, Tottenham a deschis scorul pe terenul lui Manchester United încă din minutul 3. Van de Ven a recuperat o minge, în propria jumătate, după o preluare prea lungă a lui Rashford, şi a declanşat un contraatac impresionant, reuşind o cursă de peste 50 de metri.

Fundaşul central a străpuns defensiva lui Manchester United şi a centrat perfect în faţa porţii pentru Brennan Johnson, care a marcat simplu din trei metri.

Ulterior, situaţia s-a înrăutăţit pentru Manchester United. Bruno Fernandes a fost eliminat în finalul primei reprize, iar Tottenham a mai marcat un gol, prin Kulusevski, în minutul 48.

Solanke a marcat şi el în meciul în care Drăguşin a intrat în teren în minutul 80, iar Tottenham s-a impus cu 3-0.

Afla mai multe despre: manchester united