Debut cu mari emoţii pentru Boston Celtics în finala Conferinţei de Est. Victorie în prelungiri cu Indian Pacers

NBA

Boston Celtics, echipa cu cel mai bun bilanţ la finalul sezonului regular, a câştigat cu mari emoţii primul meci al finalei Conferinţei de Est în NBA, impunându-se cu 133-128, după prelungiri, în faţa formaţiei Indiana Pacers, marţi, pe propriul teren, informează AFP.

Acum ai 50% pentru 24 luni reducere la abonamente la trecerea de pe PrePay. Oferta, la Orange

Jaylen Brown a fost salvatorul lui Celtics.

Meciul al doilea al finalei Conferinţei, ce se dispută după sistemul cel mai bun din şapte partide, va avea loc joi seara la Boston.

Acum ai nelimitat minute şi SMS, de la 3€/lună, abonament la portare. Oferta, la Orange

Afla mai multe despre: boston