Debut dramatic pentru Eugen Neagoe pe banca lui FC Argeş! Piteştenii au făcut un nou pas greşit în lupta pentru promovare

Liga 2

CSM Slatina a produs surpriza etapei cu numărul 10 din Liga 2 şi a remizat la Mioveni, contra lui FC Argeş, scor 1-1.

Oltenii au deschis scorul în minutul 57 prin Cătălin Doman, dar ”Vulturii” au egalat in extremis în al patrulea minut de prelungire prin reuşita lui Dulcea. A fost primul meci al lui Eugen Neagoe pe banca lui FC Argeş.

În urma acestui rezultat, gruparea din Trivale a urcat până pe locul 12 în campionat, la 12 lungimi distanţă de liderul Unirea Slobozia. De cealaltă parte, CSM Slatina are 11 puncte şi este pe locul 14.

În următoare etapă, FC Argeş se va deplasa pe terenul unei alte candidate la promovarea în Superligă, Gloria Buzău.

Afla mai multe despre: fc argeşeugen neagoecsm slatina