Decarul Rapidului, evoluţie de nota 10! Rareş Ilie, gol şi pasă de gol în victoria cu UTA | VIDEO

Rapid

Rareş Ilie (18 ani), unul dintre puştii-minune ai Rapidului, a avut o evoluţie de nota 10 în victoria cu UTA, scor 2-0 la Arad.

Rapidului îi merge bine cu Adrian Mutu la cârmă, în play-out-ul Ligii 1. Giuleştenii au ajuns la patru victorii la rând după ce s-au impus cu UTA, 2-0 la Arad, meci în care s-a remarcat Rareş Ilie.

Puştiul-minune al Rapidului a reuşit mai întâi o pasă de gol, în minutul 46, când l-a servit excelent pe Alexandru Ioniţă, care a deschis scorul. Apoi, în minutul 75, a finalizat excelent o pasă primită de la Kait, în mijlocul careului, şi a înscris pentru 2-0.

La doar 18 ani, Rareş Ilie poartă tricoul cu numărul 10 la Rapid, iar în acest sezon a marcat de trei ori şi a livrat şapte pase de gol, în 33 de meciuri.