Decepţie pentru Marius Şumudică la Al Shabab! Ce s-a întâmplat la primul meci de când s-a întors la echipă

Al Shabab, echipa antrenată de Marius Şumudică, a ratat calificarea în finala Cupei Regelui, duminică, după ce a fost învinsă, cu scorul de 2-1, după prelungiri, de Al Hilal.

Al Shabab, echipa antrenată de Marius Şumudică, a ratat calificarea în finala Cupei Regelului

La finalul celor 90 de minute regulamentare de joc, scorul a fost 1-1. Echipa lui Şumudică a deschis scorul, în minutul 63, după un penalti transformat de Ever Banega.

Al Hilal a întors scorul prin Al Faraj, în minutul 72, şi Odion Ighalo, în prelungiri, în minutul 105.

Numit în funcţie la 23 martie, Şumudică a debutat pe banca echipei Al Shabab cu ocazia acestui meci. El a mai antrenat această echipă în sezoanele 2012/2013 şi 2018/2019.

În cealaltă semifinală, se întâlnesc, luni, Al Feiha şi Al Ittihad, formaţia antrenată de Cosmin Contra.

În campionat, Al Shabab ocupă locul 4, cu 47 de puncte, după Al Ittihad, 60 de puncte, Al Hilal, 49 de puncte, şi Al Nasr, 48 de puncte.

Afla mai multe despre: marius sumudica