Deian Sorescu, din nou pe banca de rezerve la Racow! Minutele jucate de fotbalistul român după transferul de la Dinamo

Deian Sorescu s-a transferat în această iarnă de la Dinamo în campionatul polonez, pentru 800.000 de euro.

Duminică, echipa românului, Racow, a jucat contra celor de la Gornik Zabrze. Bogdan Racoviţan a fost titular pentru polonezi, dar s-a accidentat după doar 6 minute, iar echipa celor doi români a obţinut doar un rezultat de egalitate, scor 1-1, în etapa cu numărul 22 din campionat.

Racoviţan pare că s-a adaptat în Poloni, dar pentru Deian Sorescu, lucrurile ar fi mai dificile. Aproape la o lună de la transfer, fostul jucător de la Dinamo nu a reuşit încă să îi impresioneze pe cei de la clubul său.

În meciul contra celor de la Gornik Zabrze, Sorescu fost uitat pe banca de rezerve pe toată durata meciului. Aceasta este a treia partidă după transferul la Recow când fostul dinamovist nu este utilizat nici măcar un minut.

Sorescu a ajuns în Polonia pe 21 ianuarie 2022 şi a strâns doar 20 de minute în tricoul noii sale echipe. Internaţionalul român a fost lăsat pe banca de rezerve la meciurile cu Zorya (amical), Wisla Cracovia şi Gornik Zabrze, iar în meciul cu Radomiak Radom, a fost intrudus pe teren în minutul 71.

Potrivit site-ului Transfermarkt.com, Deian Sorescu este cotat la 1.900.000 de euro.

Afla mai multe despre: racow-dinamo-deian sorescu