Deian Sorescu şi-a găsit cu greu cuvintele după înfrângerea cu FC Voluntari! ”Nu avem nicio scuză!”

Dinamo București

FC Voluntari a învins, luni seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (1-1), echipa FC Dinamo, în ultimul meci al etapei XVI a Ligii 1.

Dinamo a condus cu 1-0, prin golul marcat de Sorescu în minutul 5. Pentru gazde au înscris Raţă ’18 şi Gheorghe ’65. În minutul 81, Sorescu a doborât accidental un fotograf care se afla la marginea terenului.

În tur, Sorescu a dat 3 goluri. El a marcat şi în partida de luni seara, dar nu a fost suficient. Fundaşul lui Dinamo şi-a găsit la finalul meciului cu greu cuvintele.

”Nu avem nicio scuză!”

”Ce aş putea gândi după o nouă înfrângere... Mă gândesc ce am mai putea face ca să ieşim din această situaţie! Îmi găsesc greu cuvintele. Păcat, pentru că am început bine, cei de la Voluntari şi-au dorit mai mult, asta a făcut diferenţa. E greu când nu ne regăsim, nu avem nicio scuză, trebuie să ne strângem şi să o luăm de la capăt.

Cred că trebuie să încercăm prima victorie, apoi ne vom descătuşa. Îmbunătăţim în fiecare zi, vrem să eliminăm lucrurile rele, dar nu avem ce face. Mă simt bine, oriunde voi juca, dau 100%”, a spus Deian Sorescu, după meci.