Dennis Man, boost de încredere după ce marcat pentru Parma: "Vreau să dau totul pentru echipă"

Fotbalistul echipei Parma, Dennis Man, a înscris un gol în meciul câştigat, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 4-1, în faţa formaţiei Pordenone, în etapa a XXII-a a ligii secunde din Italia.

Pordenone a condus cu 1-0, prin golul marcat de Di Serio, în minutul 12. Man a înscris în minutul 67. Celelalte reuşite ale gazdelor sunt ale lui Pandev ’56, Vasquez ’69 şi Benedyczak ’79.

Dennis Man a jucat până în minutul 71. Parma ocupă locul 11 în clasament, cu 28 de puncte, în timp ce Pordenone este pe ultimul loc, cu 12 puncte. Lider este Lecce, care are 41 de puncte.

Este primul gol reuşit de către român din 12 septembrie 2021 încoace şi al treilea din acest sezon.

Man ş-a declarat fericit de victoria obţinută şi a dezvăluit unde se simte cel mai bine în teren.

“Sunt fericit pentru victorie şi trebuie să continuăm în acest fel, avem nevoie de victorii. În a doua repriză, am jucat foarte bine şi suntem fericiţi pentru acest lucru. A fost un nou rol pentru mine, am jucat ca mijlocaş ofensiv, în zonă centrală. Vreau să dau totul pentru echipă şi să-mi ajut coechipierii.

Acest gol este foarte important pentru mine. În privinţa poziţiei, mă simt mai bine în atac, dar dacă trebuie să ajut echipa, pot să joc şi pe acest post (n.r. – mijlocaş ofensiv). Sunt fericit la Parma”, a spus Dennis Man pentru site-ul oficial de la Parma.