Derby-ul românesc din Grecia, nedecis! Cât s-a terminat meciul PAOK - Atromitos, cu Răzvan Lucescu şi Rotariu protagonişti

Campionate

Derbiul românesc din Grecia s-a încheiat la egalitate, miercuri, când Atromitos şi PAOK Salonic au remizat, scor 1-1, în etapa 15-a din Greek Super League.

PAOK, echipa lui Răzvan Lucescu, a deschis scorul pe stadionul Peristeri. Autorul golului a fost Nelson Oliveira, în minutul 26. Opt minute mai târziu oaspeţii au trecut pe lângă majorarea scorului, la bara lui Rafa Soares. Gazdele au egalat în minutul 72, prin Andreas Kuen.

La Atromitos, mijlocaşul român Dorin Rotariu a fost titular. El a ieşit de pe teren în minutul 85, schimbat cu Giorgos Tzovaras.

PAOK are 29 de puncte şi rămâne pe locul patru, la egalitate de puncte cu Olympiacos Pireu, dar cu golaveraj mai slab. Atromitos rămâne pe poziţia a şaptea, cu 19 puncte.

Afla mai multe despre: razvan lucescudorin rotariugreciapaokatromitos