Detalii din vestiarul FCSB. Ce s-a întâmplat la pauza meciului cu Gaz Metan: ”Am vorbit între noi şi asta am stabilit să facem”

Florinel Coman a explicat modul în care jucătorii de la FCSB au reuşit să se remonteze la pauza meciului de la Mediaş. Conduşi cu 0-1 după prima parte, roş-albaştrii au revenit în partea a doua şi s-au impus cu 3-1.

Florinel Coman a marcat golul de 3-1, cel care a liniştit apele în tabăra FCSB-ului şi care a risipit emoţiile pe finalul partidei cu Gaz Metan Mediaş.

Am început foarte prost acest meci de la Mediaş, dar e bine că ne-am trezit după pauză. Ne-am mobilizat la vestiar şi am intrat hotărâţi să câştigăm meciul. Am intrat motivaţi, dar am primit acel gol din fază fixă, unde avem mari probleme, dar am marcat trei goluri şi sunt bucuros că am câştigat.

Trebuie să marcăm meci de meci pentru a ne face un campionat mai uşor. Dinamo a pierdut aici, am venit hotărâţi să câştigăm. Nu ne-a ieşit din prima, dar am rezolvat lucrurile pe parcurs”, a declarat Florinel Coman, la Telekom Sport.

Afla mai multe despre: florinel comanfcsbmedias