Dezastru pentru Rangers! Cum s-au descurcat scoţienii, fără Ianis Hagi, cu patru zile înaintea meciului cu FCSB

Rangers pierde teren în lupta pentru titlu de campioană în Scoţia. Gruparea de pe Ibrox a fost învinsă de modesta Kilmarnock, în deplasare, scor 0-1, într-un meci din etapa a opta din Premier Ship.

Rangers nu sperie pe nimeni. Presiune pe Philippe Clement înaintea meciului cu FCSB

Pe sinteticul de pe Rugby Park, Rangers a fost de nerecunoscut în prima repriză, în care nu şi-a creat nicio ocazie importantă de gol.

În partea a doua, trupa lui Philippe Clement a controlat ostilităţile, însă Kilmarnock a dat lovitura în minutul 87 prin galezul Marley Watkins, care a profitat de o gafă de amatori a defensivei echipei oaspete.

Tabela a rămas nemodificată, iar Kilmarnock s-a apropiat de zona play-off-ului.

Ianis Hagi nu a fost în lotul grupării de pe Ibrox, după ce a văzut cartonaşul roşu în etapa precedentă, în meciul cu St. Johnstone.

De cealaltă parte, Rangers este pe trei, cu 16 puncte, la şase lungimi de primele două poziţii ocupate de marea rivală Celtic şi Aberdeen.

În această rundă, Celtic şi Aberdeen au remizat, scor 2-2, după ce trupa din Glasgow a condus cu 2-0.

Joi, pe Ibrox Park, Rangers primeşte vizita FCSB-ului în etapa a treia din Europa League.

Afla mai multe despre: rangerskilmarnock