Di Maria a debutat la gol, dar deja s-a accidentat! Cât va lipsi starul argentinian de la Juventus

Juventus

Lovit la coapsă luni, în meciul cu Sassuolo, Angel Di Maria va lipsi pentru zece zile din echipa lui Juventus Torino.

Di Maria s-a accidentat în minutul 60 al meciului dintre echipele Juventus şi Sassuolo, scor 3-0, iar examenele medicale efectuate marţi au arătat ”o leziune uşoară a muşchiului adductor lung al coapsei stângi”, aşa cum a publicat Juventus pe site-ul oficial.

Jucătorul va lua un repaus de zece zile, perioadă după care situaţia lui va fi evaluată din nou, anunţă clubul italian în acelaşi comunicat.

Di Maria a marcat la debutul pentru "Bătrâna Doamnă"

La primul meci oficial în tricoul lui Juve, Di Maria a deschis scorul cu Sassuolo. Până la pauză, Juve a mai marcat o dată prin Vlahovic din penalty. Sârbul şi-a trecut în cont dubla, după o gafă a defensivei lui Sassuolo. S-a terminat 3 la 0 pentru trupa lui Allegri, care va juca lunea viitoare pe terenul Sampdoriei.

Angel Di Maria a jucat 31 de meciuri în toate competiţiile sezonului trecut cu PSG, 1.915 minute, timp în care a marcat de cinci ori şi a livrat nouă assist-uri.

Afla mai multe despre: juventus-di maria-seria a