Dică, pus la îndoială de Basarab Panduru după ce l-a auzit: "Când câştigi e uşor, m-am gândit la nu ştiu ce. Dacă pierdeai nu te mai gândeai" | EXCLUSIV

În direct la Orange Sport, Basarab Panduru (52 de ani) a spus că nu crede că Nicolae Dică s-a gândit să plece de la FCSB dacă nu câştiga împotriva Petrolului (2-0, pe "Ilie Oană"). "Pandi" nu l-a luat în serios pe Dică, atunci când antrenorul a spus, la flash-interviu, că s-a gândit să o părăsească pe FCSB.

Umilinţa cu Silkeborg (0-5, în Conference League) l-a făcut Nicolae Dică să se gândească la plecarea de la Petrolul, dacă înfrângerea din Danemarca era "încununată" cu un rezultat prost împotriva Petrolului. Totuşi, Basarab Panduru a spus, la Orange Sport, că nu îl crede pe "Nic".

La flash-interviul după victoria obţinută cu Petrolul (2-0, în Superligă), Nicolae Dică a dezvăluit că a luat în calcul să plece de la FCSB dacă nu reuşea să câştige pe "Ilie Oană". Prezent în studio, după ce l-a auzit pe Dică, Basarab Panduru a spus că nu crede că antrenor a luat cu adevărat în calcul această variantă.

"Pandi" l-a pus la îndoială pe Dică şi a spus că dacă FCSB pierdea meciul "nu te mai gândeai la nimic".

"După ce câştigi meciul e uşor să vorbeşti, m-am gândit la nu ştiu ce. Dacă-l pierdeai, nu te gândeai la nimic, probabil. Acum, da, mă gândeam la demitere... Nu cred că lua în calcul treaba asta. Se putea să nu câştige la Petrolul, nu? Ce era aşa din cale afară? La începutul meciului nu cred că te gândeai că va fi uşor pentru FCSB", a spus Basarab Panuduru, la Orange Sport.

Petrolul - FCSB 0-2, în Superligă

FCSB a învins duminică, în deplasare, formaţia Petrolul Ploieşti, scor 2-0, într-un meci al etapei a 13-a din Superligă. Este prima victorie a echipei bucureştene în deplasare din acest sezon.

Meciul de pe stadionul Ilie Oană a fost întrerupt în minutul 13, pentru cinci minute, din cauza fumului provocat de petardele aruncate de fani.

Dawa a deschis scorul în minutul 45+2 după o pasă în faţa porţii trimisă de Omrani. În minutul 47, FCSB a majorat scorul prin golul înscris de Florinel Coman, din pasa lui Cordea.

PETROLUL: Vâlceanu - Meijers, Tamaş (M. Bratu 85), Huja - Pashov, L. Dumitriu (Tucaliuc 67), Seto (Cebotaru 85), Jair, Ţicu (Velisar 68) - Irobiso, G. Grozav (Ivanovski 46). ANTRENOR: Nicolae Constantin

FCSB: Târnovanu - V. Creţu, Dawa, Tamm, Radunovic (Pantea 46) - Cordea, Edjouma (Oaidă 82), Olaru – Omrani (Oct. Popescu 82), Compagno (Nikolov 59), Fl. Coman (Miculescu 70). ANTRENOR: Nicolae Dică

Cartonaşe galbene: Târnovanu 78

Arbitri: Feşnic Horatiu Mircea - Avram Valentin, Cerei Alexandru – Dima Iulian

Arbitri VAR: Mladinovici Horia Gabriel - Badea Marius

Observator: Liviu Ciubotariu

Afla mai multe despre: panduruplecaredicafcsb