Tânărul jucător Ştefan Opriş va juca la Dinamo, el alăturându-se echipei în cantonamentul din Kielce.
Fundaşul dreapta a evoluat în sezonul trecut la Poli Iaşi, formaţie pentru care a bifat un număr de 26 de meciuri la nivelul ligii secunde, perioadă în care a oferit un total de 3 pase decisive.
În vârstă de 19 ani, Ştefan a semnat un contract valabil pe o perioadă de trei ani, până la 30.06.2029 cu opţiune de prelungire din partea clubului pe încă două sezoane competiţionale, până la 30.06.2031.
- Aplicaţia Orange Sport este gratuită şi poate fi descărcată din Google Play şi App Store.
- Vrei să vezi cele mai tari competiții sportive, oriunde ai fi? Ia-ți oferta Orange Love pentru fibră și TV.
Afla mai multe despre: dinamo







