Dinamo Kiev a câştigat, dar Mircea Lucescu a fost nemulţumit: ”Sunt foarte supărat pe jucători”

Fotbal

Dinamo Kiev a câştigat cu scorul de 3-2 partida cu Mariupol.

La finalul partidei, Mircea Lucescu s-a declarat nemulţumit de prestaţia echipei sale, ba chiar şi-a criticat jucătorii: ”Sunt foarte supărat pe jucători, pe întreaga echipă. Astăzi, dar şi în ultimul meci din Cupă, s-au comportat ca nişte amatori, nu ca nişte profesionişti.” a spus experimentatul tehnician român, într-o conferinţă de presă.

”Puteam să câştigăm cu 5-1, 6-1, dar au interpretat momentele de joc incorect. O să discutăm şi vom rezolva această situaţie” a mai spus Lucescu Sr.

Gazdele au deschis scorul prin Myshnyov în minutul 4, din lovitură de la 11m. Syodrchuk a egalat imediat, iar Shaparenko, în minutul 29, a dus scorul la 2-1.

Sydorchuk a mai punctat o dată în minutul 68, pentru ca gazdele să reducă din diferenţă în minutul 90+2 prin Klymenko. În clasament, Dinamo Kiev este lider cu 35 de puncte. Formaţia lui Mircea Lucescu nu a pierdut niciun meci în acest sezon şi are trei puncte peste marea rivală, Şahtior.

Afla mai multe despre: mircea lucescudinamo kiev