You are here:

Dinamo pregăteşte noi mutări pe piaţa transferurilor! Nicolescu anunţă planuri ample pentru întărirea lotului lui Nuno Campos: "Ne dorim"

Dinamo pregăteşte noi mutări pe piaţa transferurilor! Nicolescu anunţă planuri ample pentru întărirea lotului lui Nuno Campos: "Ne dorim"

Dinamo București

Comentarii

Dinamo îşi continuă campania de transferuri, iar Andrei Nicolescu a vorbit despre planurile clubului pentru noul sezon competiţional.

Dinamo pregăteşte noi mutări pe piaţa transferurilor. Andrei Nicolescu a anunţat că lotul lui Nuno Campos va mai fi întărit în această vară, iar clubul caută soluţii pentru mai multe posturi înainte de startul noului sezon. Oficialul formaţiei din Ştefan cel Mare a oferit detalii despre planurile din mercato.

"Ne mai dorim încă un fundaş central. Pascual a venit acum pentru că ne trebuie concurenţă acolo. Mai căutăm o variantă mai bună ca fundaş central, avem o ţintă, dar jucătorii pe care îi dorim noi sunt încă pe plajă, abia au început vacanţa. Cluburile de la care vrem să luăm nu au deschis birourile. Ne mai dorim 2 mijlocaşi centrali.

Şi ne dorim şi doi atacanţi. Ne mai dorim şi un fundaş lateral. Încercăm că mai aducem jucători până la finalul cantonamentului şi să vedem după aia, când ne întoarcem, ce rămâne de făcut. Unul român şi unul străin vin acum, în rest sunt ţinte străină.

Dacă aveam români de mare calitate, i-am fi luat. Nu avem de unde să-i luăm, iar pe cei foarte buni nu avem bani să-i luăm, mă refer la jucătorii de la FCSB, Rapid, CFR", a spus Andrei Nicolescu pentru Prima Sport.

Dinamo a pierdut al doilea meci amical din cantonament, 1-3, în faţa polonezilor de la Motor Lublin. Echipa condusă de Nuno Campos a avut 1-0 după un gol marcat de Alex Pop, dar a fost întoarsă până la final.

 

Afla mai multe despre: dinamonicolescusuperliga 

viewscnt
Articole similare