Doar o remiză pentru Galatasaray în deplasarea de la Karagumruk. Cicâldău a fost titular, Moruţan a intrat în ultimele minute

Galatasaray a scos doar o remiză, scor 1-1, în deplasarea de la Karagumruk, într-un meci din etapa a 12-a din SuperLiga Turciei.

Cu Alexandru Cicâldău titular, Galatasaray a fost condusă de Karagumruk, ocupanta locului 8 în clasament, graţie golului marcat de Bertolacci, în minutul 69. Fatih Terim a mutat şi l-a înlocuit pe mijlocaşul român, în minutul 79, cu Olimpiu Moruţan, iar Galatasaray a reuşit  să egaleze prin reuşita lui Mostafa Mohamed din minutul 88.

În urma acestui rezultat, echipa mijlocaşilor români se află pe locul 4 în clasamentul din Turcia, cu 21 de puncte obţinute în 12 etape, la nouă lungimi în spatele liderului Trabzonspor.

Afla mai multe despre: galatasaray