Doar o remiză pentru Parma la primul meci jucat după plecarea lui Mihăilă. Man, titular în duelul cu Crotone, echipa românilor Nedelcearu şi Mogoş

Parma şi Crotone au remizat, duminică, într-un meci din etapa a 19-a din Serie B în care românii Man, Mogoş şi Nedelcearu au fost titulari.

La primul meci jucat după transferul lui Valentin Mihăilă la Atalanta, Parma a scos doar o remiză în întâlnirea de pe propriul teren cu Crotone.

Vazquez a deschis scorul pentru gazde, în minutul 37, iar Dennis Man a evoluat până în minutul 66 la Parma. Cu Nedelcearu şi Mogoş integralişti, Crotone a egalat în minutul 89 prin Marras.

Partida s-a încheiat la egalitate, scor 1-1, iar Parma a rămas pe locul 12 în clasament, cu doar patru puncte peste prima echipă aflată sub linia roşie a retrogradării, iar Crotone şi-a păstrat poziţie a 18-a în Serie B, cu doar 13 puncte obţinute.

Afla mai multe despre: parma