Dorinel Munteanu a comis-o din nou. De ce a refuzat să vină la interviu după ce a fost bătut de Dinamo

Oțelul Galați

Dinamo a câştigat meciul cu Oţelul, scor 3-1, şi a urcat pe locul 15 în clasament.

Dinamo a controlat în totalitate partida cu Oţelul şi s-a impus cu 3-1. În urma prestaţiei dezamăgitoare a jucătorilor săi, Dorinel Munteanu a cedat din nou la marginea terenului şi a criticat deciziile brigăzii de arbitri.

În cele din urmă, antrenorul Oţelului a şi fost eliminat de centralul partidei, în minutul 73. Deşi suspendarea îi va începe abia de etapa viitoare, când nu va mai avea dreptul de a sta pe banca tehnică, Dorinel Munteanu a refuzat să mai vină la declaraţii după partida cu Dinamo.

Antrenorul a invocat o răceală, având probeme şi la interviul oferit înaintea meciului pierdut de echipa sa. Rămas fără voce, conform declaraţiilor sale, Dorinel Munteanu nu s-a mai prezentat în faţa reporterilor şi după meciul pierdut de Oţelul în faţa lui Dinamo.

VIDEO | Ce a spus Dorinel Munteanu în faţa camerelor înainte de Dinamo - Oţelul

Dinamo - Oţelul 3-1

Dinamo Bucureşti a învins-o, duminică seara, pe teren propriu, scor 3-1, pe Oţelul, în etapa a 26-a din Superligă.

Dinamo a reuşit să deschidă scorul încă din minutul 3, prin Dennis Politic, iar gălăţenii au egalat dintr-un penalty controversat dictat de arbitrul Andrei Moroiţă. A transformat Alexandru Pop, în minutul 17, dar Hakim Abdallah a oferit o nouă pasă de gol în minutul 34 şi Gnahore a adus în avantaj gazdele. În minutul 78, arbitrul a dictat penalty pentru Dinamo, iar Hakim Abdallah a transformat pentru 3-1 scor final.

Dinamo a urcat pe poziţia a 15-a, cu 22 de puncte, în timp ce Oţelul are 31 de puncte şi este pe locul 11.

• DINAMO: Golubovic - Patriche, Velkovski, Homawoo - Moura, Gnahore, Pavicic (N. Roşu 82), Amzăr (Borduşanu 42) – Milanov (Ilic 83), Hakim Abdallah (Goncalo Gregorio 82), Politic (Dani Iglesias 53). ANTRENOR: Zeljko Kopic
  • OŢELUL: R. Stoian – Zhelev (Rusevic 46), J. Cisse, Lovric, Miguel Silva – Cisotti (Zivulic 46), Lameira, Samuel Teles (G. Cârjan 70) – Maciel (Adăscăliţei 56), A. Pop, Bodişteanu (A. Rus 46). ANTRENOR: Dorinel Munteanu

Afla mai multe despre: dorinel munteanuoteluldinamo