Dorinel Munteanu, după înfrângerea cu FCSB: ”Nu pot să fiu supărat foarte tare pe echipă. Sunt lucruri pozitive”

Oțelul Galați

FCSB a câştigat cu scorul de 2-0 duelul contra Oţelului Galaţi din etapa a treia din SuperLiga României.

Tehnicianul echipei Oţelul, Dorinel Munteanu, a declarat sâmbătă seară, după meciul cu FCSB, scor 0-2, că a văzut lucruri pozitive la acest joc, astfel că nu poate să fie supărat prea tare pe jucătorii săi.

„În general nu sunt mulţumit la nicio înfrângere, dar nu pot fi nici supărat foarte tare după jocul din această seară. A doua repriză nu am dat nicio şansă adversarului, păcat de acea execuţie din prima repriză a lui Tavi Popescu.

Am avut două bare apoi, am echilibrat jocul. Ăsta e fotbalul, s-au răzbunat ocaziile de la Craiova, dar am foarte multe lucruri pozitive de luat din acest joc. Adversara din această seară nu a ajuns la poartă!

Puteam noi să înscriem prima dată, dar ăsta e fotbalul, trebuie să muncim în continuare. Campionatul e foarte lung”, a declarat Dorinel Munteanu după meci.

FCSB este lider în clasamentul din SuperLigă după primele trei etape, cu 9 puncte acumulate, în timp ce Oţelul ocupă locul 12, cu două puncte.

Au evoluat următoarele echipe:

• Oţelul Galaţi: R. Stoian – S. Rus, Yabre, I. Varela, Zhelev (Panait ’46) – Jardan (Bodişteanu ’56), I. Neagu (Zivulic ’63), D Silva -Al. Pop (Ursu ’63), Fatai (Cârjan ’56), Cisotti. Antrenor: Dorinel Munteanu
  • FCSB: Târnovanu – Pantea, Dawa, Chiricheş (Haruţ ’63), Ov. Popescu – Edjouma (Olaru ’46), Şut (Compagno ’64), Djokovic – Cordea (Miculescu ’80), Băluţă (Coman ’46), Oct. Popescu. Antrenor: Elias Charalambous

Afla mai multe despre: dorinel munteanufcsboţelul galaţiliga i