Dublul Bogdan/Cristian eliminat în turul secund. Perechea Begu/Kalinina a abandonat!

Tenis

Ana Bogdan şi Jaqueline Cristian au fost eliminate duminică din turneul de dublu de la Wimbledon, pierzând în turul al doilea. Într-un alt meci, perechea formată din Irina Begu şi Anhelina Kalinina a abandonat în setul secund.

În turul al doilea al turneului de dublu, perechea formată din Ana Bogdan şi Jaqueline Cristian a fost învinsă în două seturi de dublul Lidziya Marozava (Belarus) / Ingrid Martins (Brazilia). Cuplul belaruso-brazilian s-a impus după un meci care a durat o oră şi 27 de minute, cu scorul de 6-4, 6-4.

Într-un alt meci al turului secund la dublu feminin, Irina Begu şi Anhelina Kalinina (Ucraina) au abandonat în meciul cu dublul considerat al treilea favorit al întrecerii de la Wimbledon, alcătuit din Storm Hunter (Australia) şi Elise Mertens (Belgia). Begu şi partenera sa au pierdut primul set cu 2-6 şi au abandonat în cel de-al doilea, când adversarele conduceau cu 2-0.

Afla mai multe despre: ana bogdanjaqueline cristianteniswimbledon 2023