Duel românesc în Arabia Saudită: Isăilă a câştigat confruntarea cu Rednic + Ce-a făcut Reghe în Emirate

Formaţia Al Hazem, antrenată de Daniel Isăilă, a învins, joi, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa lui Mircea Rednic, Al Faisaly, într-un meci din etapa a patra a campionatului Arabiei Saudite.

Al Faisaly a condus cu scorul de 1-0, prin golul marcat de Rogerinho, în minutul 6. Pentru Al Hazem au înscris Rossi ’54 (autogol) şi Alemao ‘90+4 (penalti). Al Hazem ocupă locul şapte în clasament, cu cinci puncte, iar Al Faisaly este pe nouă, cu patru puncte.

În schimb, formaţia Al Wahda, antrenată de Laurenţiu Reghecampf, a fost învinsă, joi, în deplasare, cu scorul de 4-2, de echipa Baniyas, într-un meci din etapa a patra a campionatului Emiratelor Arabe Unite. Al Wahda a condus cu 1-0 şi a ratat un penalti. Gazdele au înscris prin Leroy George ’16, Conde ’22, ‘45+1 şi Al Ahbabi ‘90+10. Pentru Al Wahda a marcat Batna, în minutele 12 şi 49. Acelaşi Batna a ratat un penalti, în minutul 64

Afla mai multe despre: isailarednicreghecampfarabia sauditaemiratele arabe