Duminică plină pentru stranierii lui Rădoi. Ianis Hagi nu a jucat deloc la Rangers, Denis Alibec a intrat la pauză în Turcia

Stranieri

A fost o zi plină pentru stranierii echipei naţionale.

Scoţia
Ianis Hagi a fost rezervă şi nu a intrat deloc pe teren în victoria lui Rangers, 1-0 pe terenul lui Killmarnock. Gerrard a rotit o parte din lot, iar Ianis a rămas pe bancă tot meciul. Liderul a câştigat cu 1-0 după un gol marcat de Tavernier din penalty. Rangers are 9 puncte peste Celtic, dar şi două meciuri în plus.

Turcia

Silviu Lung Jr a fost titular la Kayserispor în partida din deplasare cu Rizespor. Portarul român a fost învins în minutul 33 de Remy. La oaspeţi a intrat la pauză şi Denis Alibec în locul lui Kanga. Săpunaru nu a evoluat deloc fiind suspendat.

Grecia
Cristi Ganea a fost lăsat pe bancă în partida dintre Aris Salonic şi Asteras Tripoli.

Rusia
Eric Bicfalvi a marcat două goluri contra celor de la Ufa, duminică, şi a ajuns la cota cinci în acest început de sezon, fiind la doar două goluri de liderul ierahiei marcatorilor, Christian Noboa, de la Sochi. Mai multe detalii, aici

Afla mai multe despre: ianis hagieric bicfalvidenis alibec