Dunărea a ratat victoria cu Voluntari în minutele de prelungire. Benzar nu caută alibiuri: ”Am pierdut pe mâna noastră”

Fotbal

Formaţia FC Voluntari a remizat, sâmbătă, în deplasare, scor 1-1, cu echipa Dunărea Călăraşi, într-un meci din etapa a patra a play-out-ului Ligii I, în care a egalat pe final.

”Din păcate, astăzi am pierdut pe mâna noastră. Nu avea cum să mai fie două minute din meci şi să ne egaleze. Din păcate, am pierdut pe mâna noastră. Asta e, nu mai avem ce să facem acum, nu mai putem să dăm timpul înapoi”, a spus Benzar la finalul partidei cu

Deşi fanii din tribune au scandat nemulţumiţi de cele cinci minute de prelungire, Benzar nu dă vina pe arbitru pentru golul primit pe final de meci: ”Nu contează. Dacă arbitrul a dat cinci minute de prelungire, înseamnă că atât a fost. Noi nu trebuia să primim gol la acea fază şi  din păcate asta a fost soarta meciului.”

Despre atmosfera din vestiar: ”Vă daţi seama, după acest egal este dezamăgire mare, pentru că am avut meciul în mână. Nu am reuşit să ţinem de 1-0 şi este o atmosferă destul de apăsătoare”, a mai spus Benzar.

Afla mai multe despre: benzar