"E strigător la cer". Reacţia lui Toni Petrea la penalty-ul controversat care a decis meciul Hermannstadt - FCSB

FCSB a pierdut meciul de la Hermannstadt şi a ajuns la trei înfrângeri consecutive fără gol marcat. Romario Pires a marcat unicul gol al partidei de la Mediaş dintr-un penalty controversat acordat de centralul Cătălin Popa.

"Ar trebui să fie un semnal de alarmă aceste trei jocuri fără victorie şi trebuie să ne gândim ce avem în continuare de făcut, pentru că e clar că trebuie să schimbăm ceva din punct de vedere al jocului.

(n.r. despre penalty-ul lui Hermannstadt) Mi s-a spus şi mie că a fost fault în atac şi nu penalty, e ceva strigător la cer dacă s-a întâmplat aşa, chiar n-am văzut faza. Sper ca pe viitor să nu se mai întâmple dacă s-a greşit în defavoarea noastră şi să fie mai atenţi arbitrii" , a spus Toni Petrea la conferinţa de presă.

Hermannstadt - FCSB 1-0

FCSB a fost învinsă, duminică seară, în deplasare, cu scorul de 1-0, de Hermannstadt, într-un meci din etapa a XXIII-a a Ligii I.

A marcat Pires, în minutul 12, dintr-un penalty acordat pentru o intervenţie a lui Vlad la Bagaric. În minutul 67, un gol al lui Buziuc a fost anulat pentru offside.

Hermannstadt: Figueiredo – Măţel, Matricardi, I. Stoica (Scarlatache ’67), Opruţ – Romario Pires, Aosman (Karanovic ’74) – Belu Iordache (Alhassan ’74), P. Petrescu, Bagaric – Sîntean (Elbers ’63).
Antrenor: Liviu Ciobotariu

FCSB: A. Vlad – Ov. Popescu, Miron (Creţu ’80), I. Cristea (Nedelcu ’46), Radunovic (Panţîru ’46) – Moruţan (Buziuc ’65), Ad. Şut (Oaidă ’65), D. Olaru – Oc. Popescu, Fl. Tănase, Fl. Coman.
Antrenor: Anton Petrea

Cartonaşe galbene: Petrescu ’69, Figueiredo ’69, Matricardi ’73, Alhassan ’75, Bagaric ‘90+2 / Vlad ’11, Ov. Popescu ’26, Tănase ‘88

Afla mai multe despre: fcsbsteaua