”E un semn”. Decizia de neînţeles a lui Dan Petrescu după Craiova - CFR: ”Nu ştiu ce se întâmplă acolo” | EXCLUSIV

CFR Cluj

Echipa CS Universitatea Craiova a învins sâmbătă seara, pe teren propriu, scor 2-0, formaţia CFR Cluj, într-un meci din etapa a 25-a a Superligii.

În minutul 18 al meciului de pe stadionul Ion Oblemenco, oaspeţii de la CFR au marcat un gol, prin Deac, însă arbitrul Marcel Bîrsan a anulat reuşita clujeanului pentru ofsaid.

Craiovenii au deschis scorul prin Andrei Ivan, care a înscris din lovitură liberă în minutul 67. Atacantul oltenilor a reuşit dubla în minutul 86, când a reluat în plasă o pasă excelentă primită de la Alexandru Creţu. În minutul 90 clujenii au solicitat un penalti pentru un henţ al lui Ndong, dar după consultarea VAR, arbitrul Marcel Bîrsan nu a acordat nimic.

După eşecul de pe terenul celor de la Universitatea Craiova, Dan Petrescu a ajuns la şapte înfrângeri pe banca lui CFR Cluj în acest sezon de Liga 1.

Situaţia i-a dat de gândit lui Andrei Vochin, care de asemenea, nu a înţeles lipsa de schimbări la pauză.

”Trebuie căutat în interior. Nu ştiu ce se întâmplă acolo. CFR-ul trebuia să arate altfel la meciul ăsta. La pauza nu fac schimbări. De ce? Ăsta e semn că cei de pe banca au considerat că lucrurile stau bine... deşi din punctul meu de vedere CFR nu a arătat a echipă campioană!”, a declarat Andrei Vochin la Orange Sport.

CS Universitatea Craiova a adunat 44 de puncte şi se află pe locul 5 în Superligă, la egalitate cu FCSB, în timp ce echipa campioană, CFR Cluj, rămâne pe locul secund, cu 50 de puncte.

Ciprian Deac, după două înfrângeri consecutive ale CFR-ului: ”Toată lumea crede că suntem morţi, dar nu este aşa!”

Afla mai multe despre: cfr clujdan petrescu