”El decide dacă mă schimbă în minutul 5”. Reacţia surprinzătoare a lui Deac, după ce a fost ”supărat” de Dan Petrescu

Ciprian Deac a fost înlocuit în minutul 64 al partidei, dintre FCSB şi CFR Cluj.

Mijlocaşul, în vârstă de 36 de ani, a vorbit după derby-ul câştigat de clujeni, cu 1-0.

”Antrenorul decide câte minute şi unde joc”

”Sunt supărat de fiecare dată când nu joc, dar nu pot fi supărat pe antrenor. Antrenorul decide când,  câte minute şi unde joc.

El decide dacă mă schimbă, chiar şi după cinci minute.

Sunt doar un simplu jucător.  Am fost supărat că nu voi rămâne pe teren, dar nu pot fi supărat pe Dan Petrescu.

Aşa a decis Mister. Dacă va fi nevoie de mine, chiar şi doar două minute, voi da totul.

A fost o primă repriză în care noi  am incercat să facem pressing, să nu-i lăsăm să-şi facă jocul. Ştiam că dacaă le dăm spaţii, vor pasa foarte mult între linii

Dacă stăm să ne gândim de-a lungul anilor, in care am jucat şi in campionatul regulat şi in play-off, cred că doar 2 meciuri au fost mai spectaculoase, în rest au fost meciuri închise, de luptă.

Se simte vârsta. Compensăm cu mai multă muncă, mai multă dăruire, mai multă sală.”, a declarat Ciprian Deac după meciul cu FCSB.

După victoria contra FCSB-ului, CFR a egalat-o la puncte pe Farul, liderul Superligii.

Campioana României va disputa următorul meci pe teren propriu pe 20 decembrie, contra lui Hermannstadt.

Afla mai multe despre: deaccfrfcsb