El e fotbalistul care l-a impresionat pe Panduru: "Pe cuvântul meu, e excepţional!". A fost transferat în această vară în Superligă

U Craiova a scos un punct din deplasarea de pe terenul CFR-ului, la primul meci jucat de la revenirea lui Laurenţiu Reghecampf pe banca tehnică. În partida de la Cluj, Alexandru Mitriţă a avut din nou o evoluţie foarte bună şi i-a impresionat pe experţii Orange Sport.

"Trebuie să ne bucurăm că îl aveam în campionatul nostru. Pe cuvântul meu, este o bucurie să vezi un asemenea jucător, precum Mitriţă. E excepţional, ce face cu mingea la picior... Din prima etapă parcă l-ai văzut că e altceva" , a declarat Basarab Panduru la Orange Sport.

"Cu el în teren, Craiova este cu 30% mai bună ca anul trecut" , a completat şi Constantin Zotta.

CFR Cluj - U Craiova 1-1

CFR Cluj a terminat la egalitate, duminică, pe teren propriu, scor 1-1, cu Universitatea Craiova, într-un meci contând pentru etapa a treia din Superligă.

Craiovenii au deschis scorul la Cluj, Alexandru Creţu, în minutul 10, după o pasă a lui Alexandru Mitriţă. Gazdele au echilibrat partida, după startul dominat de olteni, şi au marcat golul egalizator în minutul 39. Yeboah a marcat, din pasa lui Tachtsidis.

CFR Cluj este pe locul secund, cu 7 puncte, iar Universitatea Craiova, cu 5 puncte, ocupă locul 6.

• CFR CLUJ: R. Sava - Mogoş, Kresic, Morgan – C. Manea (cpt.), Muhar, Tachtsidis (Ricky Hans 62), Avounou (Cvek 62), E. Krasniqi (Otele 74) – E. Yeboah (Jefte betancor 74), Bîrligea (Deac 78). ANTRENOR: Andrea Mandorlini
  • U CRAIOVA: L. Popescu – Vlădoiu (Ndong 74), Zajkov, Raul Silva, Bancu (cpt.) - Al. Creţu, Screciu (Cîmpanu 82) - Işfan (Markovic 57), Danciu, Al. Mitriţă – A. Ivan (Mateiu 82). ANTRENOR: Laurenţiu Reghecampf

Afla mai multe despre: cfr cluj