Erik Lincar arată cu degetul către jucătorii lui după eşecul lui U Cluj cu UTA Arad: ”Şi el putea să facă puţin mai mult astăzi!”

UTA Arad a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa Universitatea Cluj, într-un meci din etapa a cincea a Superligii.

Învingătorii au marcat prin Postolachi ‘7 şi Cascini ’82. Pentru clujeni a înscris Bălan, în minutul 36. În minutul 45+1, un gol înscris de Benga (UTA) a fost anulat după consultarea VAR. La finalul meciului, Erik Lincar a arătat cu degetul către jucătorii lui şi a menţionat două nume.

”Şi el putea să facă puţin mai mult astăzi!”

”Trebuie să lăudăm atitudinea. Păcat că nu reuşim să venim şi cu rezultate pozitive. E dificil pentru antrenor. Jucătorii pun în practică ce le cer. Acum mai avem nevoie de momente de sclipire ale jucătorilor. Să aibă inspiraţie.

Elly a avut 1 contra 1 situaţii de a intra în careu, de a dribla şi a dat gol. Nu reuşim în situaţiile pe care le avem. Brănescu are experienţă, dar din păcate, poate şi el putea să facă puţin mai mult astăzi. Asta este. Trebuie să continuăm, să facem alegerile cele mai bune. Trebuie să batem Sepsi acasă”, a spus Erik Lincar la finalul meciului.

Partida Petrolul – FC Rapid este programată la ora 21.45.

Vineri, U Craiova 1948 a învins în deplasare FC Argeş, scor 2-0.

Meciurile Universitatea Craiova – CS Mioveni, CFR Cluj – FC Botoşani şi FCSB – Chindia Târgovişte se vor disputa duminică, iar confruntările FC Voluntari – Sepsi şi Farul – Hermannstadt vor avea loc luni.

Afla mai multe despre: superliga-lincar u cluj