Eroul Mioveniului a explicat cum a profitat de gafa lui Căbuz: ”Nu ştiu unde pleca. Jumătate de poartă era goală”

Fotbal intern

Bogdan Rusu a comentat partida pe care CS Mioveni a câştigat-o cu Chindia datorită golului marcat de acesta.

Formaţia argeşeană s-a impus la limită, scor 1-0, în faţa celor de la Chindia Târgovişte. Unicul gol al întâlnirii a fost înscris de Bogdan Rusu, în minutul 40.

Atacantul de 31 de ani a marcat cu un şut superb, după o eroare comisă de portarul dâmboviţenilor, Cătălin Căbuz.

Cu această victorie, CS Mioveni rămâne pe locul 13, dar acumulează 18 puncte şi se îndepărtează de Dinamo, care are zece puncte, în timp ce Chindia staţionează pe poziţia a 12-a, cu 19 puncte.

La capătul partidei, Bogdan Rusu a subliniat faptul că echipa la care este legitimat avea mare nevoie de victorie, fiind bucuros că a obţinut-o.

Jucătorul de la Mioveni a fost surprins şi de golul pe care l-a marcat în finalul primei reprize.

”Mă bucur că sunt omul meciului. Am reuşit să marchez şi să aduc cele trei puncte. Cred că aveam nevoie de o victorie după atâtea meciuri fără să câştigăm. Aveam nevoie mai mult ca să ne apropiem şi să ne batem pt locul 12.

(n.r. despre gol) Din ce am văzut, jumătate de poartă era goală, nu ştiu unde pleca Căbuz”, a declarat Bogdan Rusu, la finalul meciului.

Afla mai multe despre: bogdan rusucabuzmioveni