Eşec usturător pentru Sparta Praga în Europa League. Niţă, Stanciu şi Chipciu au fost integralişti în meciul cu Spartak Subotica

UEFA Europa League

Sparta Praga, cu Florin Niţă, Alexandru Chipciu şi Nicolae Stanciu integralişti, a fost învinsă,în deplasare, cu scorul de 2-0, de sârbii de la Spartak Subotica, în prima manşă a turului doi preliminar al Europa League.

Golurile au fost marcate de Calasan ‘9 şi Duricin ’58.

Tot joi, Partizan Belgrad, cu Gabriel Enache integralist, s-a impus cu 1-0 în faţa formaţiei FK Trakai, graţie unui autogol al lui Janusevskis ’57. În minutul 53, de la Trakai a fost eliminat Vorobjovas.

De asemenea, Santa Coloma s-a impus cu 1-0 în faţa formaţiei Valur, într-un meci arbitrat de Sebastian Colţescu. Golul a fost marcat de Eiriksson (Valur), în minutul 72, în propria poartă.

Partidele retur au loc săptămâna viitoare.

Afla mai multe despre: chipciunicolae stanciuflorin nitasebastian coltescu