”Este greu pentru orice echipă să joace la noi acasă”. Ce a declarat Denisa Dedu după ce Rapid s-a calificat senzaţional în sferturile Ligii Campionilor

Handbal

Rapid s-a calificat în sferturile Ligii Campionilor, după ce s-a impus pe teren propriu cu Krim Ljubljana, scor 30-24, după ce în tur slovencele s-au impus cu 29-24.

”Este greu pentru orice echipă să joace la noi acasă”

”Puteam să jucăm foarte bine şi în deplasare, dar aici ne-au ajutat suporterii şi sunt foarte fericită că i-am mulţumit. Cred că pentru orice echipă este greu să joace la noi acasă.

Suntem pe teren propriu şi mă bucur că de fiecare dată am obţinut victorii, datorită suporterilor care au fost non-stop alături de noi. Cred că ambele faze. şi cea defensivă şi cea ofensivă au funcţionat la fel de bine.

Numai prin apărare şi goluri uşoare ne puteam califica. Mă bucur că am reparat, ceea ce nu a mers la Ljubljana. Cred că finish-ul este în FINAL 4. Cu siguranţă nu va fi uşor, dar vom încerca să mergem cât mai departe”, a declarat Denisa Dedu-Şandru.

Afla mai multe despre: rapid