Eugen Neagoe îşi răsplăteşte fotbaliştii după victoria cu Sepsi. Ce cadou le-a pregătit ”Geană”

Formaţia Universitatea Craiova a învins, vineri, în deplasare, cu scorul de 2-1, echipa Sepsi OSK, în etapa a cincea din play-off-ul Superligii.

Golurile au fost marcate de Creţu (49) şi Markovici (66) pentru craioveni, respectiv Ştefănescu, în minutul 90+7.

Craiovenii au evoluat cu un jucător mai puţin din minutul 64, când Creţu a fost eliminat.

Eugen Neagoe, antrenorul Craiovei, a vorbit despre victoria obţinută azi la Sf. Gheorghe. Tehnicianul îşi răsplăteşte jucătorii cu două zile libere!

”Cred că este o victorie meritată. Îmi felicit jucătorii pentru atitudinea pe care au avut-o, au interpretat foarte bine! Am reuşit. I-am schimbat pentru că au făcut un efort foarte mare. Jucătorii care intră pe parcursul jocului sunt valoroşi şi trebuie să facă diferenţa.

Noi nu avem titulari sau rezerve. Matei a făcut un efort mare, el nu s-a simţit bine, a intrat cu dureri.

Sigur nu voiam să primim golul lor, dar asta este. Aşa e fotbalul. Eram mai frumos 2-0, dar îi felicit pe băieţi. Le mulţumesc suporterilor noştri, sunt formidabili, suntem susţinuţi la fiecare meci. Este o victorie frumoasă, vor avea două zile libere”, a declarat Neagoe.

Echipele care au evoluat:

• Sepsi: Niczuly - Aganovic (Bălaşa - 46), Ciobotariu, Tamas, Ispas (Dumitrescu - 74) - Matei,  Păun (Papa - 84), Santos (Safranko -61) - Gheorghe (Rodriguez -61), Rondon, Ştefănescu; Antrenor: Cristiano Bergodi
  • U Craiova: Popescu - Vlădoiu (Căpăţănă - 54), Zajkov, Da Silva, Ndong - Screciu, Creţu - Cîmpanu (Mateiu - 66), Baiaram (Roguljic -62), Ivan - Koljic (Markovici -62); Antrenor: Eugen Neagoe

Afla mai multe despre: universitatea craiovaeugen neagoe