Eugen Neagoe, taxat subtil după ce a folosit de nouă ori un cuvânt la flash-interviu: ”Sincer?” | EXCLUSIV

Fotbal

Universitatea Craiova şi Farul au remizat, scor 1-1 (0-1), sâmbătă seara, într-o partidă din etapa a 8-a play-off-ului din Superligă.

Mateus a deschis scorul în minutul 24, însă oltenii au marcat golul egalizator în minutul 82, din lovitură de la 11 metri, prin Andrei Ivan.

• Denis Alibec a ratat o lovitură de la 11 metri în minutul 11, iar în minutul 45+4 a încasat un cartonaş roşu.

Mihai Stoica, după Craiova - Farul 1-1: ”Sincer, eu cred că până la eliminarea lui Alibec pe teren a fost doar Farul

La flash-interviurile de după meci, antrenorul oltenilor, Eugen Neagoe, a folosit într-un mod repetitiv cuvântul ”sincer” - de opt sau nouă ori, în ceea ce pare să-i fi devenit un tic verbal.

Prezent în studiourile Orange Sport, şeful din acte al celor de la FCSB, Mihai Stoica, a speculat imediat ”călcâiul lui Ahile”, provocat şi de declaraţiile îndrăzneţe ale tehnicianului Craiovei, care anunţa că echipa sa a dominat-o copios pe Farul, la căpătul unui joc excelent. Ceea ce nu a fost adevărat.

Sincer, eu cred că până la eliminarea lui Alibec pe teren a fost doar Farul. Sincer.

Dar, fiecare vede subiectiv, obiectiv. Eu clar vedeam Farul bună, pentru că mă aşteptam să văd Craiova bună.

(n.r. - Jocul Craiovei a fost şocant de slab şi de pasiv, mai ales în prima repriză) Sincer?”, a reacţionat Mihai Stoica, la Orange Sport.

În urma acestui rezultat, Farul rămâne lider, cu 47 de puncte, la patru lungimi în faţa principalei urmăritoare, FCSB, care va juca, duminică, pe Arena Naţională, contra celor de la CFR Cluj, de la ora 21:00.

• Partida FCSB - CFR Cluj va fi transmisă ÎN DIRECT pe Orange Sport 1, dar şi în format LIVE VIDEO pe site-ul orangesport.ro.

Afla mai multe despre: eugen negoemihai stoica