Eugen Trică, doar cuvinte de laudă pentru CSA Steaua: ”Cea mai bună echipă din Liga 2!”

Steaua

CSA Steaua şi Metaloglobus Bucureşti au încheiat la egalitate marţi seara, scor 1-1, în ultimul meci al primei etape din Liga 2.

CSA Steaua a deschis scorul în minutul 45+2, prin Bodişteanu, iar Metaloglobus a egalat în minutul 50, când a înscris Herea.

Eugen Trică, antrenorul echipei Metaloglobus, a vorbit despre partida de azi. Tehnicianul a avut doar cuvinte de laudă pentru adversari!

”Am întâlnit azi cea mai bună echipă din Liga 2. Punctul acesta obţinut de noi este nemeritat. Am avut o singură ocazie. Pertotal prima repriză a fost sub orice critică. I-am trezit puţin la pauză, dar eu îmi doresc mult mai mult de la această echipă!

A doua repriză am avut câteva momente bune, dar şi ei puteau la finalul jocului să marcheze. Herea se pregăteşte foarte bine în fiecare zi, aleargă, munceşte! De jucători din ăştia am nevoie. A fost frumos, publicul extraordinar işi încurajează mereu favoriţi. Din păcate nu au drept de promovare... Merită! Nu ştiu, dacă aşa e regulamentul...”, a declarat Eugen Trică după meci.

Întrebat despre fiul său, care joacă la CSA Steaua, Atanas Trică, antrenorul a mărturisit: ”Trebuie să prindă un tricou de titular. El ştie istoria clubului, şi-a dorit şi şi eu l-am sfătuit!”.

Afla mai multe despre: cea steauametaloglobuseugen trica