Europa League | Dinamo Kiev a pierdut la Istanbul, cu Fenerbahce! + Ludogoreţ a învins pe AS Roma

Echipa ucraineană Dinamo Kiev, antrenată de tehnicianul român Mircea Lucescu, a fost învinsă joi seara, scor 1-2, în meciul de la Istanbul, cu Fenerbahce. Bulgarii de la Ludogoreţ au provocat surpriza învingând, scor 2-1, echipa italiană AS Roma, în timp ce formaţiile Arsenal Londra şi Betis Sevilla au câştigat în deplasare

La Istanbul, pe stadionul Sukru Saracoglu, Fenerbache a condus cu 1-0 pe Dinamo Kiev, prin golul lui Gustavo Henrique, din minutul 35. Dinamo a egalat în minutul 63, prin Tsygankov, iar Batshuayi a înscris golul victoriei în minutul 90+1.