EXCLUSIV Andrei Vochin a analizat duelul dintre CFR - Voluntari. Ce a spus după meci

CFR Cluj

Formaţia CFR Cluj a învins, sâmbătă seară, pe teren propriu, cu scorul de 3-1 (0-0), echipa FC Voluntari, într-un meci din prima etapă a play-off-ului Ligii 1.

Au marcat Debeljuh ’49, Deac ’78 şi Petrila ’82 pentru învingători, respectiv Costin ’70 pentru oaspeţi.

Andrei Vochin a analizat prestaţia CFR-ului şi a ajuns la următoarea concluzie: ”A părut complicat, dar a fost simplu. A fost simplu pentru că orice echipă joacă cu CFR, joacă cu 2 echipe. Una în prima repriză, una în a doua. Dar ambele la fel de puternice. Acum au intrat la pauză Petrilă, Omrani. Susic le-a făcut un cadou. CFR-ul îşi permite! Are în momentul acesta un lot numeric şi valoric. Rămâne de văzut dacă este capabilă şi în Europa”.

Au evoluat următoarele echipe:

CFR Cluj: Hindrich – Cr. Manea (Omrani ’46), Yuri, Burcă – Susic, Bordeianu (Chipciu ’90), Boateng, Deac (Dugandzic ’90), Camora – Debeljuh (Neguţ ’72), A. Păun (Petrila ’46). Antrenor: Dan Petrescu

FC Voluntari: M. Popa – Ricardinho, Tamaş (Andres ’87), Armaş – I. Gheorghe, V. Raţă (Golan ’89), Droppa, Helder Tavares (Costin ’68), Briceag – M. Lopes (L. Fulop ’68), Nemec (Olawale ’89). Antrenor: Liviu Ciobotariu

Afla mai multe despre: cfr clujdan petrescu