EXCLUSIV | Camerele TV au surprins un telefon pe bancă după golul lui Compagno. MM, comentariu cu umor: "Vorbiţi de funie în casa spânzuratului"

FC U Craiova

În direct la Orange Sport, Mihai Stoica a comentat imaginile cu telefonul primit pe bancă în timpul meciului FCU Craiova 1948 - U Craiova 1-2. Unul dintre oamenii din stafful lui Marius Croitoru a fost surprins vorbind la telefon imediat după golul marcat de Andrea Compagno din penalty.

Camerele TV au surpins, imediat după golul marcat de Andrea Compagno din penalty în minutul 71, un membru din stafful lui Marius Croitoru vorbind la telefon. Mihai Stoica a comentat cu umor imaginile şi a oferit o reacţie savuroasă.

Imediat după ce Andrea Compagno a marcat golul de 2-1 în derby-ul Olteniei, din penalty, camerele TV au surprins un om din stafful lui Marius Croitoru. Imediat după meci, Mihai Stoica a comentat cu umor imaginile şi a spus că se vorbeşte "de funie în casa spânzuratului".

"Orice, dar nu spuneţi că Gigi a sunat. Vedeţi, asta nu-mi place mie... Că vorbiţi de funie în casa spânzuratului. Există comunicare, asta e bine", a spus Mihai Stoica, la Orange Sport.

La rândul său, Bogdan Cosmescu a comentat şi el imaginile: "Eu ştiu, bănuiesc că nu vorbea în interes personal?", a spus comentatorul Orange Sport.

FCU Craiova 1948 - U Craiova 1-2, în Superligă

CS Universitatea Craiova a învins-o duminică seara, scor 2-1, pe FCU 1948 Craiova, într-un meci din etapa a patra a Superligii. Toate golurile au fost înscrise din penalti, iar partida a fost oprită timp de zece minute, din cauza obiectelor aruncate din tribună de suporteri

CS Universitatea Craiova a deschis scorul în minutul 41, când van Durmen l-a faultat pe Markovic în careu şi Istvan Kovacs a dat penalti după consultarea VAR. A transformat Andrei Ivan.

În al doilea minut al prelungirilor primei reprize, Istvan Kovacs a mai acordat un penalti, la henţul lui Bahassa, şi Hanca a înscris.

În minutul 59, arbitrul Kovacs a decis să întrerupă meciul timp de zece minute, după ce pe teren au fost aruncate torţe şi diferite obiecte.

În minutul 70 Compagno a redus din diferenţă, dintr-un penalti acordat de Istvan Kovacs pentru un fault al lui Papp asupra lui Compagno.

FCU Craiova: R. Popa - R. Negru, Duarte, Paramatti (R. Grigore 83’), Huyghebaert - Asamoah, V. Achim (C. Bălan 83’) – Baeten (Chiţu 78’), Yassine Bahassa (Iancu 57’), Van Durmen (Marquet 78’) – Compagno. Antrenor: Marius Croitoru

CS Universitatea Craiova: Lazar – Martic (Căpăţână 59’), Papp, Da Silva, N. Bancu - Mateiu, Al. Creţu (Screciu 65’) – Hanca (Vlădiu 74’), Baiaram, A. Ivan (Roguljic 46’) – Markovic (Koljic 65’). Antrenor: Laszlo Balint

Cartonaşe galbene: Paramatti 40, Duarte 45+1, Yassine Bahassa 45+2 / Hanca 58, Al. Creţu 61, Roguljic 69, Papp 70, Baiaram 75, Căpăţână 87, Lazar 90+4

Arbitri: Istvan Kovacs - Vasile Marinescu, Ovidiu Artene – Radu Petrescu

Arbitri VAR: Cătălin Popa - Radu Adrian Ghinguleac

Observator: Corneliu Fecioru

Afla mai multe despre: mihai stoicatelefonu craiova 1948video