EXCLUSIV | Ce jucător de la FCSB l-a dat pe spate pe Mihai Stoica în FCSB - Anderlecht 0-0: "Cred că a bătut toate recordurile". A jucat doar o repriză

Andrea Compagno (26 de ani) l-a uimit pe Mihai Stoica (57 de ani), managerul FCSB, la finalul meciului FCSB - Anderlecht 0-0, din grupele Conference League.

Mihai Stoica a scos la iveală cifrele uluitoare ale lui Andrea Compagno, atacant cumpărat de la FCU Craiova cu 1,5 milioane de euro. Atacantul italian l-a uimit pe MM cu distanţa pe care a parcurs-o în repriza a doua a partidei contra lui Anderlecht, când a intrat pe teren.

Andrea Compagno a jucat doar o repriză, a doua, în FCSB - Anderlecht 0-0, suficient cât să-l uimească pe Mihai Stoica.

Invitat la Orange Sport, Mihai Stoica a dezvăluit că s-a uitat peste cifrele lui Andrea Compagno şi nu i-a venit să creadă cât a alergat atacantul italian în partida contra belgienilor.

"Surpriza este alta, ce a putut să facă Andrea Compagno în a doua parte a meciului. Cred că a bătut toate recordurile unui număr 9 în ceea ce priveşte distanţa parcursă. 6,6 km. E imens!  Mi se pare... Nu ştiu dacă am întâlnit aşa ceva. Poate doar Thomas Muller a mai făcut aşa ceva, dar el nu era atacant veritabil", a declarat oficialul celor de la FCSB, pentru Orange Sport", a spus Mihai Stoica, la Orange Sport.

De la transferul lui la FCSB, Andrea Compagno a marcat o dată în patru meciuri din toate competiţiile.

Afla mai multe despre: andrea compagnofcsbmihai stoica