EXCLUSIV | Concluziile lui MM Stoica după West Ham - FCSB! Veşti proaste de la Londra: ”Avem doi jucători accidentaţi”

Echipa FCSB a pierdut joi seara la Londra, scor 1-3, primul meci din grupele Conference League, cu echipa engleză West Ham United.

Cordea a deschis scorul în minutul 34, din pasa lui Olaru. Bowen a egalat din penalti, în minutul 68. Al doilea gol al gazdelor a fost înscris de Emerson, în minutul 75, iar Michail Antonio a închis tabela în minutul 90.

MM Stoica a analizat partida dintre FCSB şi West Ham. Managerul general de la FCSB este îngrijorat de starea lui Darius Olaru şi Dawa, care au ieşit ”şifonaţi” după acest meci.

”Am văzut reluările. Nu ştiu ce să spun, ştiu că arbitrat CFR-ul cu Young Boys i-au dat un penalty tot aşa la Bălgărdean. Din nefericire noi nu am avut VAR. Acum nu contează... Până la urmă rămânem cu un meci pierdut, cu 2 jucători accidentaţi, nu ne doream... Ştiţi foarte bine situaţia noatră în campionat. Olaru şi Dawa, dar momentan nu ştim nimic. Au fost câţiva jucători care s-au ridicat la nivelul partidei, unii chiar au surprins, au jucat senzaţional deşi nu au experinţă în competiţii europene. Edjouma, meci de excepţie.

A fost o acţiune colectivă senzaţională. Ideea e că timpul ne presează, avem puncte puţine. Nimeni nu va putea pune presiune cum a pus West Ham pe noi acuma seara. Au jucători de calibru, am văzut ce înseamnă. Scamacca a fost anihilat de Tamm. Tocmai de asta trebuie remarcat şi faptul că Compagno este o achiziţie excepţională, a făcut meciuri bune deşi am pierdut. Nu am arătat rău deloc, doar că a venit faza aia... Cel mai mult mă interesează starea lui Dawa şi Olaru”, a declarat MM Stoica pentru Orange Sport.

Au evoluat următoarele echipe:

WEST HAM: Areola - Coufal, Kehrer, Ogbonna (Dawson 90+2), Emerson - Downes, Rice, Lanzini (Paqueta 46) – Cornet (68 Fornals), Scamacca (Michail Antonio 46), Benrahma (Bowen 46). ANTRENOR: David Moyes

FCSB: Târnovanu - V. Creţu, Dawa (Haruţ 87), Tamm, Radunovic – Olaru (B. Rusu 90), Edjouma, Oaidă (Radaslavescu 90) - Cordea, Compagno (Miculescu 70), Fl. Coman (Oct. Popescu 71). ANTRENOR: Nicolae Dică

Afla mai multe despre: west hamfcsbmm stoica