EXCLUSIV | Dilema lui MM Stoica în legătură cu Istvan Kovacs: ”Nu înţeleg! Unii greşesc cu frecvenţă...”

Istvan Kovacs (38 de ani), cel mai bine cotat arbitru al României, a avut o prestaţie extrem de slabă în meciul dintre CFR Cluj şi Sepsi, 2-1.

CFR Cluj şi Sepsi Sfântu Gheorghe s-au întâlnit luni seară, în cadrul etapei cu numărul 14 din Superliga, iar campioana a învins cu scorul de 2-1, după golurile marcate de către Yuri, în minutul 33, şi Mihar, în minutul 84. Covăsnenii au condus din minutul 27, când Denis Ciobotariu a înscris pentru Sepsi.

La finalul acestei partide, Cristiano Bergodi a luat foc, după ce Malele l-a faultat dur pe Andreas Dumitrescu, iar jucătorul lui Sepsi a început să sângereze, dar arbitrul Istvan Kovacs a acordat doar cartonaşul galben şi nici nu a mers să consulte sistemul VAR.

Istvan Kovacs a dezamăgit în partida CFR Cluj - Sepsi, scor final 2-1, motiv pentru care covăsnenii l-au atacat dur după meci.

Kovacs n-a scăpat nici de gura lui MM Stoica, managerul general de la FCSB.

”(n.r. cum de a primit Kovacs delegare imediat după CFR - Sepsi?) Cred că pe mail se trimite, apoi se fac rezervări... La echipa naţională, dacă cel mai bun jucător e în criză de formă, în mod normal nu e chemat, ar trebui la fel şi cu arbitrii. Logic (n.r. trebuie suspendat după acest meci).

Nu înţeleg cum e delegat la meciurile CFR-ului, pentru că el la meciurile CFR-ului a avut probleme mari. Unii greşesc cu frecvenţă, iar la alţii doar se întâmplă”, a declarat MM Stoica pentru Orange Sport.

EXCLUSIV | CTP, reacţie în cazul Simona Halep: ”Eu refuz să cred că şi-a introdus această substanţă în mod conştient în corp” + Ce spune despre Mouratoglou: ”E bizar...”

Afla mai multe despre: mm stoicaistvan kovacs